Svadba v kaštieli

Ľuboš a Majka si pre svadbu vybrali nádherný kaštieľ vo Fričovciach, neďaleko Prešova. Z Olomouca, kde žijú, to síce bolo do Fričoviec trochu ďalej, ale o to bližšie to mali ich rodiny z Gemera a východu Slovenska a keďže mladomanželia a svadobčania boli v kaštieli aj ubytovaní, po únave z cestovania nebolo ani stopy a fotili sme uvoľnení, priamo v malebnom parku, ktorý obklopuje kaštieľ.


Týchto mladomanželov som si obľúbil hneď pri prvých chvíľach svadobného fotenia. To, ako komunikovali, ich vystupovanie a vlastne už prvý dojem z Ľuboša a Majky vo mne zanechal pocit, akoby sme sa už roky poznali. Zvláštne, asi to poznáte tiež, ale aj vďaka tomu sme si pri svadobnom fotení v parku a počas celého fotografovania svadby výborne rozumeli, miestami som mal pocit, akoby sa to celé odohrávalo u nich doma a Fričovský kaštieľ, park i útulný kostolík, v ktorom sa konal svadobný obrad, boli ich domovom.


O to viac ma prekvapilo, keď mi Majka povedala, že pán farár, ktorý ich oddával je jej bratranec a kamarát z detstva a že v kaštieli bola niekedy základná škola, v ktorej učila deti aj Majkina teta. Tak predsa im ten kaštieľ nebol úplne cudzí. Veď čo, ak je skutočný domov ukrytý niekde v nás a v ľudoch, ktorých máme radi a ktorí majú radi nás?

#svadobnýfotograf #JurajTomko #nevesta #svadobnýfotografJurajTomko #Fričovce #kaštieľvoFričovciach #ĽubošaMajka

Featured Posts
Recent Posts